fbpx
tipy, jak zabavit děti na oslavě narozenin

7 tipů, jak zabavit děti na oslavě

Plánování dětské oslavy může být pořádná výzva. Jak zajistit, aby se děti nenudily a oslava pro ně byla opravdu nezapomenutelná? Máme pro vás několik skvělých tipů na dětské hry na oslavu, které zaručeně zabaví i ty nejmenší! A nebojte se, pro zábavu bez starostí jsme zakomponovali i pár skvělých nápadů s vybavením z naší půjčovny Party Guliver.

Zábavné hry

1. Balónkový tanec

Co budete potřebovat:

 • Nafukovací balónky
 • Hudbu

Jak na to:

Balónkový tanec je skvělá rozehřívací hra pro děti na oslavu. Každé dítě dostane jeden nafouknutý balónek, který si přiváže ke kotníku. Cílem hry je prasknout balónek ostatních hráčů a zároveň si svůj balónek chránit. Kdo zůstane s nepoškozeným balónkem jako poslední, vyhrává! Pro ještě větší zábavu pusťte dětem hudbu a stanovte pravidla např. praskání balónků soupeřů je možné pouze, když přestane hudba hrát. Menší děti mohou balónky sbírat a přenášet, když hudba hraje a naopak stát a nehýbat se, když hrát přestane.

balónky pro děti, zábava na oslavu

2. Lov pokladů

Co budete potřebovat:

 • Malé hračky nebo různé dobroty jako poklad
 • Mapu pokladu (můžete ji snadno vytvořit sami)

Jak na to:

Lov pokladů se hodí jako narozeninová hra, protože odměnu dostanou všechny děti. Rozdělte děti do týmů a dejte každému týmu mapu s nápovědou, kde hledat poklad. Týmy se musí spojit, aby poklad společně našly. Hra nejen že zabaví děti na dlouhou dobu, ale také je naučí spolupráci a strategickému myšlení.

3. Malování na obličej

Co budete potřebovat:

 • Barvy na obličej (bezpečné pro dětskou pokožku např. mlékovky)
 • Zrcadlo

Jak na to:

Děti milují karnevaly, a proto je malování na obličej skvělý způsob, jak je zabavit. Pro řízenou zábavu můžete dětem určit téma k malování např. zvířátka, superhrdinové, Tlapková patrola apod. Děti se mohou pomalovat navzájem anebo samy sebe pomocí zrcadla. Pokud chcete něco extra, můžete si u nás zapůjčit fotoaparát Instax Mini 12, který všechny výtvory ihned zvěční.

malování na obličej, zábava na oslavu pro děti 

4. Skákání v pytlích

Co budete potřebovat:

 • Staré povlaky na polštáře nebo pytle

Jak na to:

Pro narozeninovou oslavu na zahradě se skvěle hodí tahle klasická hra, kterou snadno připravíte za pár minut. Stačí, když každému dítěti dáte pytel, do kterého si vleze, a poté uspořádáte závod. Skákání v pytlích zabaví děti i dospělé! Pokud chcete pro děti spíše kooperativní hru, můžete vytvořit pravidlo, že do cíle musí doskákat v týmu nebo všichni společně. A pokud máte větší plácek, na který můžete malovat křídami, namalujte dětem dráhu.

5. Diskotéka s bublinami

Co budete potřebovat:

Jak na to:

Vymýšlet hry na oslavu narozenin pro děti nemusí být vždy snadná volba. Zkuste dětem uspořádat velkolepou diskotéku s bublinami! Zapněte hudbu a výrobník bublin a sledujte, jak děti doslova šílí nadšením (ověřeno). Tato aktivita je ideální pro venkovní oslavy. Zábavné hry vytvoříte lehce: Kdo praskne víc bublin? Kdo chytí bublinu, která je nejvýše / nejníže / nejdále?

dětská oslava narozenin tipy jak zabavit děti

6. Štafeta s lžící a vejcem

Co budete potřebovat:

 • Plastová vejce nebo malé míčky
 • Lžíce

Jak na to:

Úkoly na dětskou oslavu se můžete inspirovat i ve svém dětství. Rozdělte děti do dvou týmů. Každý hráč musí přenést vejce na lžíci z jednoho bodu do druhého a předat jej dalšímu hráči v týmu. První tým, který dokončí štafetu bez rozbití vajec, vyhrává. Zábavnější variantou je přenášení vajec netradičním způsobem např. v podpaží, pod krkem apod.

7. Fotokoutek s rekvizitami pro děti

Fotokoutek je skvělý způsob, jak vytvořit nezapomenutelné vzpomínky nejen z dětské oslavy. 

fotokoutek pro děti - zmrzlina

Děti se mohou převléknout do různých kostýmů, použít zábavné rekvizity a vyfotit se v nejrůznějších pózách.

Ty, které už umí číst, mohou použít cedule s vtipnými hláškami. Fotokoutek se hodí pro všechny věkové kategorie a zajistí, že i ti nejmenší se budou skvěle bavit.

 

Extra tip: Party set Junior

Kompletní balíček pro nejlepší dětskou oslavu

Pokud chcete, aby dětská oslava byla opravdu nezapomenutelná, můžete využít náš výhodný Party set Junior. 

Set Junior - party vybavení

Tento set obsahuje vše, co potřebujete pro nejlepší dětskou party:

  • Přenosný reproduktor JBL Partybox STAGE 320
  • 2 karaoke mikrofony
  • Disco světla reagující na hudbu
  • Výrobník bublin
  • Malý box rekvizit a převleků (převleky jsou velikostně zhruba od 4 do 8 let) – lze věkově přizpůsobit starším dětem

 

 

Díky tomuto setu budete mít všechno potřebné pro vytvoření úžasné atmosféry i zabavení dětí. Hudba, světla, bubliny a karaoke zajistí, že se nikdo nudit nebude.

Udělejte dětem radost

Nezapomeňte, že nejlepší oslavy jsou ty, kde se děti baví a cítí jako ve světě pohádek. Věříme, že jste si z těchto tipů našli to své a oslavu si s dětmi užijete naplno.

Pro více informací k party vybavení a online rezervaci klikněte zde.

Sdílet článek
Přejít nahoru