fbpx
jak oznámit pohlaví, baby shower party

Originální oznámení pohlaví dítěte: Jak na to stylově?

Plánujete oslavu a hledáte způsob, jak originálně oznámit pohlaví vašeho miminka? Tzv. Gender reveal party (oslava odhalení pohlaví miminka) je velký moment v životě každé rodiny, a proto stojí za to uspořádat doslova nezapomenutelnou party! Podívejte se na naše tipy a inspiraci, jak rodině a přátelům oznámit pohlaví vašeho miminka stylově a zábavně!

Kdy zjistit pohlaví miminka?

Pohlaví miminka lze obvykle zjistit během ultrazvukového vyšetření kolem 18. až 20. týdne těhotenství. Někteří z nastávajících rodičů si nechávají tuto informaci pro sebe, zatímco jiní se rozhodnou uspořádat party, kde mohou pohlaví miminka odhalit svým blízkým i přátelům. A pokud chcete být s partnerem také překvapeni, oznamte to včas lékaři a nechte si tuhle cennou informaci napsat zvlášť na papír. Bude se vám hodit, až budete např. plánovat dort s barevnou náplní. 

Jak oznámit pohlaví miminka?

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak pohlaví vašeho miminka svým blízkým oznámit. Zde je několik nápadů, které vám mohou pomoci vytvořit z vaší Gender Reveal Party opravdu nezapomenutelnou party:

1. Gender Reveal Balónky

Tento způsob je oblíbený zejména kvůli své jednoduchosti. Stačí naplnit velký černý balónek růžovými nebo modrými konfetami. Pokud to chcete mít s minimem úsilí, můžete si zakoupit zkompletovaný balónek přímo pro tyto účely. Pro ještě větší efekt ho můžete nafouknout héliem a připevnit k těžítku. Až nastane ten správný moment, společně s partnerem nebo vašimi dětmi balon praskněte. Moment překvapení je navíc umocněn i zvukem prasknutí samotného balónku. Nezapomeňte zaúkolovat někoho z hostů, aby tento okamžik natáčel, ať ho můžete sdílet se svými známými např. na sociálních sítích. Alternativou je nafouknutí většího množství malých balónků heliem a jejich umístění do krabice. Při odhalení už jen stačí krabici otevřít a kochat se jasnou zprávou ve formě modrých nebo růžových balónků, které se pomalu vznášejí k nebi. 

2. Tajemný dort

Dalším jednoduchým způsobem, jak oznámit pohlaví miminka je dort s barevnou náplní. Po rozkrojení dortu se objeví růžová nebo modrá náplň, která odhalí pohlaví vašeho miminka. Dort by měl být v neutrální barvě, aby napětí z odhalení zůstalo až do poslední chvíle. Při krájení dortu navíc můžete své blízké napínat dle libosti. Tento způsob je ideální nejen pro klasické party, ale zejména pro rodinné obědy nebo večeře, kdy si dort dáte jako zákusek na konec. Skvělou alternativou dortu bývají muffiny nebo cupcakes. Barevnou náplň můžete dát pouze do jednoho kusu a společně čekat, kdo z hostů se zakousne do barevné náplně. Dalším řešením je pořídit si klasický dort a do něj zapíchnout speciální fontánu, která po zapálení hoří jasným modrým nebo růžovým plamenem.

oznámení pohlaví miminka

3. Fotokoutek

Půjčte si fotokoutek s originálními rekvizitami a cedulemi s nápisy „Holčička“ a „Chlapeček“. Hosté se mohou vyfotit a sdílet své tipy na pohlaví miminka. Fotokoutek můžete ozdobit balónky a girlandami v neutrálních barvách. Připravit si můžete i různé vtipné rekvizity, jako např. malý kočárek, panenka, která vypadá jako miminko, dudlík nebo lahvičku a další příslušenství vhodné pro miminka. Fotky pořízené z fotokoutku skvěle poslouží jako krásná památka na vaši oslavu a zároveň je můžete použít jako oznámení o těhotenství vzdálenějším příbuzným a známým.

4. Barevné kouřové bomby

Dnešní nabídka produktů pro odhalení pohlaví miminka je opravdu široká. Dokonce si můžete zakoupit barevné kouřové bomby, které vytvoří růžový nebo modrý kouř. Tento nápad je ideální hlavně pro venkovní oslavy. Při použití na zahradě nebo v parku si pohlídejte, aby vám vítr nerozfoukal kouř příliš rychle. Zvolte místo, kde je závětří. Tento efekt vypadá skvěle na fotkách, tak si nezapomeňte domluvit konkrétního člověka, který se o to postará. Alternativou mohou být vystřelovací konfety, ale to není moc ekologické řešení pro venkovní prostory.

5. Barevná mlha a bubliny

Skvělou atmosféru můžete vytvořit i díky výrobníkům mlhy a bublin. Přidejte barevná světla pro ještě větší efekt a pohlaví vašeho miminka jednoduše odhalte nasvícením modrého nebo růžového světla do vzniklé mlhy. Výrobník bublin může navíc bubliny vytvářet během celé oslavy a tak zabavíte nejen dospělé, ale hlavně děti.

oznámení pohlaví, oznámení pohlaví miminka, pohlaví miminka kdy, výrobník bublin

6. Stírací losy

Další zajímavou formou odhalení jsou stírací losy. Jednoduše si koupíte potřebný počet těchto speciálních stíracích losů pro dané pohlaví miminka a pak už si jen užíváte, jak všichni kovovou mincí zběsile škrábou darovaný los.

Vtipné oznámení po svatbě

Pokud jste teprve nedávno měli svatbu, můžete s touto událostí spojit i oznámení pohlaví miminka. Vytvořte film z videí a fotografií ze svatby a na konci odhalte pohlaví miminka. Překvapení se dozví jen ten, kdo video dokouká do konce.
Pokud vás svatba teprve čeká, můžete např. mezi otázky pro kvíz nevěsty a ženicha zařadit i tu na pohlaví miminka. Tento způsob je skvělý pro ty, kteří chtějí spojit dva významné momenty v jeden.

Jak to oznámit stylově?

Oslava k oznámení pohlaví miminka může být mnohem zábavnější a originálnější! Pokud chcete něco extra, jste tu správně!

Představte si oslavu, kde:

  • Přenosné reproduktory hrají vaši oblíbenou hudbu a vytváří tak atmosféru jako z filmu.
  • Tlumené party osvětlení přidává na dramatičnosti předtím než praskne balon nebo se rozkrojí dort.  Naopak disco světla reagující na hudbu pomáhají rozjet zábavu po zbytek oslavy.
  • Výrobníky mlhy a bublin pro změnu doladí celou atmosféru, která ohromí nejednoho hosta.
  • Fotokoutek s rekvizitami a Instax Mini 12 nakonec zajistí, že tyhle vzpomínky nezůstanou uložené jenom ve vašem telefonu.

Zarezervujte si naše party vybavení včas a proměňte svou oslavu v nezapomenutelnou událost, která vystoupí ze zástupu všech ostatních. 

Ať je každá party legendární!

Sdílet článek
Přejít nahoru